Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Dobrý den,

chtěla bych vyjádřit velkou spokojenost se zřízením bezplatné dopravy autobusem KIDSOK pro PO Olomouckého kraje. Po zveřejnění informace o této možnosti jsme si obratem rezervovali autobus, abychom mohli uspořádat výlet pro žáky naší školy do ZOO Svatý Kopeček. Přestože z Litovle do ZOO není zase až tak daleko, je s podivem, že nemálo našich dětí bylo v zoologické zahradě úplně poprvé. O to více byly děti nadšené.

Výlet jsme uspořádali 9. června 2017. Autobus přijel včas, pan řidič byl nesmírně milý, ochotný a vstřícný, což také velice oceňujeme. Není to totiž v dnešní době příliš častý jev.

Měli jsme štěstí na krásné počasí, prohlédli jsme ZOO podle schopností dětí, některé děti viděly víc, některé míň. Samozřejmě se nesmělo zapomenout koupit si něco na zub, když je přece ten výlet. Ve stanovenou dobu jsme se vrátili k autobusu a v pořádku a spokojení jsme všichni dojeli zpátky do Litovle.

Po tak vynikající zkušenosti jsem neváhala a objednala autobus na další akce – návštěva zábavně naučného parku MIRÁKULUM v Milovicích. 14. září pojedou žáci školy a 15. září si udělá výlet tamtéž celý náš dětský domov.

Ještě jednou bych chtěla moc poděkovat za tuto službu, je pro nás nesmírně důležitá. Jsme škola zřízená podle § 16 školského zákona, většina našich žáků pochází se sociálně slabých rodin. Máme velké problémy jít s dětmi například na divadelní představení, protože rodiče nejsou schopni či ochotni dát dětem 40 Kč na vstupné. Školní výlety už řadu let realizujeme formou turistických vycházek do okolí Litovle, protože vybrat od žáků peníze na autobus nebo vlak + peníze na různé vstupy je v našich podmínkách nemyslitelné.

Ještě bych si dovolila poznámku: naší součástí je rovněž dětský domov. Chtěla jsem pro děti objednat autobus během víkendu, ale to zatím není možné. Pokud byste do budoucna vyhodnocovali zkušební provoz a plánovali nějaké změny, přimlouvala bych se i za nějakou sobotu či neděli, kdy jsou všechny děti na dětském domově a je to ideální příležitost pro výlet nebo exkurzi.

 V příloze posílám 3 obrázky z výletu do ZOO.

S velkým poděkováním a přátelským pozdravem,

Mgr. Marcela Opletalová
ředitelka
Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel