Vlaky budou v Lipníku nad Bečvou i nadále zastavovat

02. 08. 2014

Ve stanici Lipník nad Bečvou bude i v období platnosti příštího jízdního řádu zastavovat vlak EuroCity 125 Bečva. Olomouckému kraji se podařilo přesvědčit ministerstvo dopravy, aby vlak stanicí pouze neprojížděl, jak bylo původně v plánu.

Rozhodnutí státu předcházela dlouhodobá snaha Olomouckého kraje podpořená racionálními argumenty. „Jsem rád, že se nám podařilo při vyjednávání s ministerstvem dopravy uspět. Naší prioritou je efektivní veřejná doprava a pouhé projíždění vlaku stanicí bez možnosti nástupu a výstupu cestujících s tím bylo v rozporu,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Alois Mačák.

Vlak EuroCity 125 Bečva spojuje Prahu se Žilinou na Slovensku. Na území Olomouckého kraje zastavuje v Zábřehu, Olomouci, Lipníku nad Bečvou a Hranicích.


 

KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

CestujOK.cz - cestuj Olomouckým krajem jednoduše, bez starostí a s přehledem

18.09.2018

Víte, že na www.CestujOK.cz snadno vyhledáte spojení v rámci IDSOK v Olomouckém kraji, jednoduše zjistíte ceny jízdného, nebo můžete online sledovat pozice vozidel a zpoždění spojů IDSOK? Velkou výhodou aplikace je mimo jiné zobrazování informací o trase spojení včetně aktuální polohy jedoucích spojů na mapě, ceny jízdního dokladu a zón IDSOK, kterými spoj projíždí. Odpadá tak potřeba hledat spoje nebo zóny IDSOK v tištěné brožuře. více »

Regionální Den železnice připomene 130 let Slezského Semmeringu

12.09.2018

Na 15. září je v Olomouckém kraji připraven regionální Den železnice. Bude ve znamení oslav 130. výročí trati Hanušovice – Lipová Lázně – Mikulovice. Právě po této významné horské železnici se návštěvníci svezou historickým vlakem v čele s parní lokomotivou „Rosnička“. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish