Olomoucký kraj zapůjčí dva moderní vlaky na testování

28. 03. 2014

Dva moderní vlaky provozované na tratích v Olomouckém kraji se na tři týdny přestěhují do Čech na testovací okruh Výzkumného ústavu železničního ve Velimi. Se zápůjčkou jednotek RegioPanter souhlasili členové Rady Olomouckého kraje, kteří tak učinili vstřícný krok vůči smluvnímu dopravci České dráhy a.s.

Vlaky RegioPanter, které projdou speciálními testy, si půjčí přímo jejich výrobce, společnost Škoda Transportation. Vozidel tohoto typu bylo přitom vyrobeno velmi omezené množství.

Tři RegioPantery byly zakoupeny s podporou Regionálního operačního programu Střední Morava pro dopravu cestujících na tratích v Olomouckém kraji.

Se zápůjčkou vozů již dříve souhlasil Úřad regionální rady Regionu soudržnosti Střední Morava, který dohlíží na využití části peněz z evropských fondů. Vozidla budou ve Velimi v období 29. března až 21. dubna. V této době je na obvyklých tratích nahradí jiné vozy.

Děkujeme tímto cestujícím za pochopení, že po dobu tří týdnů nebudou moci jezdit RegioPantery, na které si již zvykli.


 

KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

CestujOK.cz - cestuj Olomouckým krajem jednoduše, bez starostí a s přehledem

18.09.2018

Víte, že na www.CestujOK.cz snadno vyhledáte spojení v rámci IDSOK v Olomouckém kraji, jednoduše zjistíte ceny jízdného, nebo můžete online sledovat pozice vozidel a zpoždění spojů IDSOK? Velkou výhodou aplikace je mimo jiné zobrazování informací o trase spojení včetně aktuální polohy jedoucích spojů na mapě, ceny jízdního dokladu a zón IDSOK, kterými spoj projíždí. Odpadá tak potřeba hledat spoje nebo zóny IDSOK v tištěné brožuře. více »

Regionální Den železnice připomene 130 let Slezského Semmeringu

12.09.2018

Na 15. září je v Olomouckém kraji připraven regionální Den železnice. Bude ve znamení oslav 130. výročí trati Hanušovice – Lipová Lázně – Mikulovice. Právě po této významné horské železnici se návštěvníci svezou historickým vlakem v čele s parní lokomotivou „Rosnička“. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish