Olomoucký kraj hostí partnery z Německa

16. 05. 2014

Doprava a dopravní obslužnost byly hlavními tématy dnešního dopoledního programu návštěvy delegace z německého okresu Würzburgu v Olomouckém kraji. Oba regiony pojí dlouholetá partnerská smlouva.

Dnešní program pro německé partnery připravil Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK), který jim prezentoval moderní vozidla používaná v linkové i železniční dopravě. Hosté v čele s šéfem regionu Eberhartem Nussem se za doprovodu ředitele KIDSOK Jaroslava Tomíka vydali autobusem z Olomouce do Prostějova a cestou zhlédli prezentaci integrovaného dopravního systému na LCD obrazovkách umístěných přímo ve vozidle. Zpáteční cestu pak absolvovali vlakem, a to novou vozovou jednotkou RegioPanter. Později také navštívili sídlo KIDSOK.

Kromě politických zástupců regionu byli mezi německými hosty také zástupci komunálního podniku, který ve Würzburgu zajišťuje některé veřejné služby.


 


Návštěva v sídle krajského koordinátora dopravy


KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

CestujOK.cz - cestuj Olomouckým krajem jednoduše, bez starostí a s přehledem

18.09.2018

Víte, že na www.CestujOK.cz snadno vyhledáte spojení v rámci IDSOK v Olomouckém kraji, jednoduše zjistíte ceny jízdného, nebo můžete online sledovat pozice vozidel a zpoždění spojů IDSOK? Velkou výhodou aplikace je mimo jiné zobrazování informací o trase spojení včetně aktuální polohy jedoucích spojů na mapě, ceny jízdního dokladu a zón IDSOK, kterými spoj projíždí. Odpadá tak potřeba hledat spoje nebo zóny IDSOK v tištěné brožuře. více »

Regionální Den železnice připomene 130 let Slezského Semmeringu

12.09.2018

Na 15. září je v Olomouckém kraji připraven regionální Den železnice. Bude ve znamení oslav 130. výročí trati Hanušovice – Lipová Lázně – Mikulovice. Právě po této významné horské železnici se návštěvníci svezou historickým vlakem v čele s parní lokomotivou „Rosnička“. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish