Město spolupracuje s krajem na integraci dopravy

16. 01. 2014

Město Olomouc se bude podílet na další integraci veřejné dopravy. Rada města v pondělí schválila dokumenty potřebné k propojení železniční trati číslo 310 v úseku Hrubá Voda - Olomouc s městskou hromadnou dopravou. Na středeční tiskové konferenci to oznámil náměstek primátora Ivo Vlach. V rámci Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje bude možné mezi oběma druhy dopravy přestupovat a používat přitom jednu jízdenku. Město na projektu spolupracuje s Olomouckým krajem zastupovaným KIDSOK.

tisková zpráva statutárního města Olomouce:

VLAKEM I TRAMVAJÍ NA JEDNU JÍZDENKU

V Hrubé Vodě si koupíte jízdenku na vlak a s ní pak v Olomouci přestoupíte na tramvaj či autobus. Zajímavý pilotní projekt integrace Českých drah do zóny 71 Olomouc IDSOK schválila na pondělním jednání olomoucká městská rada. Díky tomuto projektu budou spolupracovat České dráhy s dopravci Dopravní podnik města Olomouce, ARRIVA Morava a Auta-Busy Studený. Pro cestující to znamená jednodušší a levnější cestování.

Projekt, který se týká trati číslo 310 v úseku od Hrubé Vody do Olomouce, bude spuštěn 1. dubna tohoto roku. „Integrace je krokem především ve prospěch cestujících, kteří budou moci na jeden jízdní doklad cestovat u všech zmíněných dopravců,“ vysvětlil náměstek primátora Ivo Vlach. Radní si současně stanovili, že tento pilotní projekt integrace trati 310 bude v lednu 2015 vyhodnocen včetně ekonomických dopadů na tržby DPMO.


 

KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

CestujOK.cz - cestuj Olomouckým krajem jednoduše, bez starostí a s přehledem

18.09.2018

Víte, že na www.CestujOK.cz snadno vyhledáte spojení v rámci IDSOK v Olomouckém kraji, jednoduše zjistíte ceny jízdného, nebo můžete online sledovat pozice vozidel a zpoždění spojů IDSOK? Velkou výhodou aplikace je mimo jiné zobrazování informací o trase spojení včetně aktuální polohy jedoucích spojů na mapě, ceny jízdního dokladu a zón IDSOK, kterými spoj projíždí. Odpadá tak potřeba hledat spoje nebo zóny IDSOK v tištěné brožuře. více »

Regionální Den železnice připomene 130 let Slezského Semmeringu

12.09.2018

Na 15. září je v Olomouckém kraji připraven regionální Den železnice. Bude ve znamení oslav 130. výročí trati Hanušovice – Lipová Lázně – Mikulovice. Právě po této významné horské železnici se návštěvníci svezou historickým vlakem v čele s parní lokomotivou „Rosnička“. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish