Co nového chystáme pro webovou aplikaci CestujOK?

25. 02. 2019

Kolik lidí denně v průměru využije cestujok?

Od spuštění cestujOK.cz do současnosti (1. září 2018 - 17. 2. 2018) využilo webovou aplikaci přibližně 9 300 uživatelů, celkový počet návštěv dosáhl hodnoty 23 tisíc a celkové zobrazení webových stránek s aplikací vzrostlo na cifru 29,5 tisíc. Za první čtyři měsíce provozu aplikace jsme zaznamenali nárůst návštěvnosti z 80 uživatelů/den na přibližně 200 uživatelů/den. Rekordní počet návštěv byl zaznamenán 15. listopadu 2018 a to 407 uživatelů/den.

Jaké jsou ohlasy od cestujících?

Ohlasy a reakce cestujících na webovou aplikaci cestujOK na sociální síti Facebook jsou jednoznačně pozitivní. Cestující aplikaci vnímají jako velké usnadnění pro cestování v IDSOK. Velice si názorů, připomínek a zkušeností našich cestujících vážíme a do budoucna budeme vděční za návrhy na zlepšení a případné rozšíření funkcí.

Bude se cestujok nějak vyvíjet (například nové funkce, vozidla MHD Olomouc apod.), nebo je to již finální verze?

V současné době je aplikace pro cestující veřejnost www.cestujOK.cz dostupná jako webová aplikace v responzivním designu umožňujícím přístup i z mobilního telefonu. Na základě zpětné vazby cestujících uvažujeme o překlopení webové aplikace do podoby mobilní aplikace ke stažení. V případě vytvoření mobilní aplikace bychom rádi zveřejnili verzi pro operační systém Android i iOS. Jedná se však o vývoj za veřejné finanční prostředky, které nejsou zanedbatelné, proto chceme další rozvojové kroky dobře zvážit, abychom využili finanční prostředky efektivně a účelně (například k vytvoření mobilní aplikace ke stažení). Dalším plánovaným rozvojem aplikace je rozšíření funkcionality o možnost zakoupení jízdního dokladu IDSOK.


 

KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

V části olomouckého centra nepojedou tramvaje

11.03.2019

Od pátku 15. března 2019 do neděle 17. března proběhne v ulici 8. května poblíž nákupní galerie Moritz oprava tramvajové tratě. Stavební práce znemožní průjezd trmavají v úseku Hlavní nádraží – Náměstí Republiky – Palackého/Náměstí Hrdinů. Dopravní podnik města Olomouce po dobu výluky upraví tramvajový i autobusový provoz. více »

Upozornění pro cestující veřejnost

11.03.2019

Z důvodu povětrnostních vlivů upozorňujeme cestující veřejnost na překážky (popadané stromy) na pozemních komunikacích a v důsledku toho na možné omezení autobusové dopravy ve všech oblastech Olomouckého kraje. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish