MHD v Hranicích bude pro všechny zdarma

22. 03. 2019

Cestující v autobusech městské hromadné dopravy v Hranicích nebudou od 1. dubna platit jízdné. Doprava pro ně bude zcela zdarma. Opatření je rozhodnutím města, které chce tímto způsobem zvýšit zájem o MHD na úkor individuálního cestování automobily.

Další změny se dotknou příměstských autobusů, a to v případech, kdy je cestující využívají k dopravě na území města Hranic, v zóně 61. Senioři od 65 let v nich budou rovněž cestovat zdarma. Děti a mládež ve věku 6 až 18 let a studenti ve věku 18 až 26 let budou moci v tomto případě uplatnit slevu ve výši 75 procent, ostatní cestující zaplatí za jízdu Hranicemi i nadále současných 8 korun.

Nárok na slevu bude nutné i nadále dopravci patřičně prokázat obvyklými způsoby. V případě seniorů využívajících příměstské autobusy to bude formou takzvaných nulových jízdenek. Ty jim poprvé vydá řidič MHD a oni s nimi pak budou moci využívat i příměstské linky.


 

KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

Veřejná doprava v Olomouci posílí

20.04.2019

Příští víkend se v Olomouci koná několik akcí spojených s výrazným zvýšením návštěvnosti města. Dopravní podnik města Olomouce proto posílí tramvajovou i autobusovou dopravu. Lidé se tak snadněji dostanou na jarní květinovou výstavu Flora i na Tvarůžkový festival. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish