Autobus Olomouckého kraje byl v roce 2018 maximálně využíván

03. 01. 2019

Víceúčelový autobus Olomouckého kraje využilo v loňském roce více než padesát subjektů ke svým cestám a výletům. V rámci uvedeného období bylo realizováno celkem 155 jízd, z nichž 65 % bylo objednáno organizacemi, jejichž zřizovatelem je Olomoucký kraj a 35% bylo objednáno ostatními organizacemi.

Ve dvaceti případech autobus pomohl obyvatelům domovů pro seniory, mateřské školy jej využily sedmnáctkrát, základní školy jedenáctkrát, střední školy a gymnázia jednatřicetkrát, domovy dětí a mládeže osmadvacetkrát. Klienti Charity cestovali autobusem dvakrát a například Organizace nevidomých a slabozrakých třikrát.

Víceúčelový autobus Olomouckého kraje má v běžném režimu dvě místa pro vozíčkáře, jednoduchou úpravou je možné prostor rozšířit až pro pět osob se zdravotním postižením cestujících na vozíčku. V roce 2018 absolvoval jízdu v tomto režimu třiačtyřicetkrát.

Další informace o víceúčelovém autobusu naleznete zde.


 

KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

V části olomouckého centra nepojedou tramvaje

11.03.2019

Od pátku 15. března 2019 do neděle 17. března proběhne v ulici 8. května poblíž nákupní galerie Moritz oprava tramvajové tratě. Stavební práce znemožní průjezd trmavají v úseku Hlavní nádraží – Náměstí Republiky – Palackého/Náměstí Hrdinů. Dopravní podnik města Olomouce po dobu výluky upraví tramvajový i autobusový provoz. více »

Upozornění pro cestující veřejnost

11.03.2019

Z důvodu povětrnostních vlivů upozorňujeme cestující veřejnost na překážky (popadané stromy) na pozemních komunikacích a v důsledku toho na možné omezení autobusové dopravy ve všech oblastech Olomouckého kraje. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish