V krajských autobusech zaplatíte snadno a rychle bezkontaktní platební kartou. Zde je návod

21. 10. 2018

Už několik měsíců lze v krajských autobusech IDSOK zaplatit za jízdné bezkontaktními platebními kartami.

Pro bezhotovostní zaplacení jízdenky stačí, aby cestující využil svoji běžnou bezkontaktní platební kartu, bez nutnosti hledat hotovost. Odbavit se s pomocí karty je možné ve všech autobusech IDSOK v Olomouckém kraji.

„Karty je možné využít jak k úhradě jízdného do výše 500 korun, tak i jako nosiče časových jízdenek,“ říká ředitelka Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje Kateřina Suchánková.

Návod na zaplacení jízdného kartou:

Pokud si cestující předem zakoupil elektronickou jízdenku v e-shopu, stačí, aby řidiči sdělit cíl své cesty a přiložil kartu k terminálu. Řidiči se následně jeho elektronická jízdenka zobrazí na displeji.

Druhou možností je, zakoupit si jednotlivé jízdné (cestující nemá na kartě elektronickou jízdenku). V tomto případě stačí oznámit řidiči cíl své cesty, cestujícímu je sdělena cena jízdného a přiložením karty k terminálu cestující jízdné zaplatí. Po provedení platby vyjede klasická papírová jízdenka.

Časové jízdenky je možné získat v e-shopu KIDSOK, na předprodejních místech a v e-shopu Dopravního podniku města Olomouce.

Návody, jak v autobusech IDSOK bezhotovostně zaplatit, najdete zde:

Animace_VLD.MP4

Animace_MHD.MP4

 


 

KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

Na dvou linkách olomoucké MHD začal jezdit elektrobus

07.11.2018

Dopravní podnik města Olomouce zařadil do svého vozového parku první elektrobus. Vozidlo jezdí na linkách olomoucké městské hromadné dopravy číslo 14 a 31. Podnik si už dříve elektrobusy půjčoval a testoval je, nyní si první z nich koupil. více »

Žáci a studenti mohou využívat průkaz ISIC při cestování v IDSOK

29.10.2018

Žáci a studenti mohou již třetím rokem jezdit vlaky, autobusy a tramvajemi v Olomouckém kraji na svůj mezinárodní průkaz ISIC. Průkaz ISIC je možné použít v osobních a spěšných vlacích, autobusech a městské hromadné dopravě. Studenti jím mohou nahradit papírový žákovský průkaz, který jim musela potvrzovat škola. více »

České dráhy připomenou stoleté výročí Československa

25.10.2018

České dráhy spolu s městy Olomouc a Velká Bystřice připravují u příležitosti 100. výročí vzniku Československa o víkendu 27. a 28. října jízdy parních i historických vlaků. V olomouckém železničním muzeu se chystá v neděli dopoledne tradiční zamykání točny, v rámci kterého oslaví narozeniny několik ocelových ořů. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish