Platit za veřejnou dopravu kartou je snadné

20. 06. 2018

Občané využívající Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje mohou ve všech příměstských autobusech využívat k placení bezkontaktní karty. Běžné platební karty vydávané bankami je možné využívat jak k úhradě jízdného přímo ve vozidlech, tak i jako nosiče časových jízdenek.

 
Bezkontaktní placení je k dispozici v příměstských autobusech objednávaných krajem a ve vozidlech městské hromadné dopravy v Prostějově, Šumperku, Zábřehu a Přerově. Ve vozidlech městské hromadné dopravy v Olomouci cestující jízdné tímto způsobem prozatím nezaplatí, nicméně Dopravní podnik města Olomouce akceptuje elektronické časové jízdenky přiřazené k bezkontaktním platebním kartám cestujících. Praktický návod, jak zaplatit jízdné v autobusech IDSOK kartou naleznete v příloze této aktuality.


Časové jízdenky je možné nakupovat v e-shopu IDSOK (https://eshop.idsok.cz/), případně na předprodejních místech. Jedna cesta „na přepážku“ čeká také občany, kteří mají nárok na slevu jízdného. Těmi jsou například žáci a studenti, kteří mají mezinárodní studentský průkaz ISIC nahrazující papírový žákovský průkaz potvrzený školou.


Systém je připraven například i na ztrátu platební karty aniž by cestující přišel o platný jízdní doklad. Cestující v tomto případě kartu jednoduše deaktivuje přes e-shop a předplatné přenese na novou kartu nebo o to požádá na předprodejním místě.


Bezhotovostní způsob platby zvyšuje komfort cestování v tarifu IDSOK, který podporuje ekonomickou výhodnost cestování a zvyšuje konkurenceschopnost veřejné dopravy vůči individuální automobilové dopravě. Kromě výhodných časových jízdenek tarif nabízí i možnost využít jízdní doklad KOMBIZÓNA. Cestující s tímto jízdním dokladem nemusí řešit různou cenu pro trasu autobusem nebo vlakem, zaplatí jednoduše za dopravu z jednoho místa do druhého.

 
Pro své dotazy k výhodám a podmínkám cestování v IDSOK v Olomouckém kraji mohou cestující využívat služeb Infolinky IDSOK 588 88 77 88, která je jim k dispozici v pracovních dnech od 5:00 do 22:30 hod.

 


 

Soubory ke stažení


Soubor typu pdfplatba-kartou-mhd.pdf(1,7 MB)stáhnout
Soubor typu pdfplatba-kartou-vld.pdf(1,6 MB)stáhnout


KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

CestujOK.cz - cestuj Olomouckým krajem jednoduše, bez starostí a s přehledem

18.09.2018

Víte, že na www.CestujOK.cz snadno vyhledáte spojení v rámci IDSOK v Olomouckém kraji, jednoduše zjistíte ceny jízdného, nebo můžete online sledovat pozice vozidel a zpoždění spojů IDSOK? Velkou výhodou aplikace je mimo jiné zobrazování informací o trase spojení včetně aktuální polohy jedoucích spojů na mapě, ceny jízdního dokladu a zón IDSOK, kterými spoj projíždí. Odpadá tak potřeba hledat spoje nebo zóny IDSOK v tištěné brožuře. více »

Regionální Den železnice připomene 130 let Slezského Semmeringu

12.09.2018

Na 15. září je v Olomouckém kraji připraven regionální Den železnice. Bude ve znamení oslav 130. výročí trati Hanušovice – Lipová Lázně – Mikulovice. Právě po této významné horské železnici se návštěvníci svezou historickým vlakem v čele s parní lokomotivou „Rosnička“. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish