Autobus Olomouckého kraje bude možné rezervovat podle upravených podmínek

11. 10. 2018

Víceúčelový autobus Olomouckého kraje si zájemci budou moci už brzy rezervovat podle upravených pravidel a v nových termínech. Vozidlo slouží zejména organizacím pracujícím s osobami se zdravotním postižením. Ve snaze o spravedlivější systém rezervací byly upraveny termíny, ke kterým mohou organizace zasílat své požadavky. 

Autobus bude možné objednávat k datům od 1. 11. na 1. čtvrtletí, od 1. 2. na 2. čtvrtletí, od 1. 5. na třetí čtvrtletí a od 1. 8. na 4. čtvrtletí. 

autobus Olomouckého kraje

Organizace pracující s osobami se zdravotním postižením, zejména pohybujícími se na invalidním vozíku, si mohou objednat rezervaci autobusu na dané čtvrtletí (maximálně 2 termíny měsíčně) ještě 15 dnů před termínem spuštění rezervací (od 15. 10., od 15. 1., od 15. 4. a od 15. 7.).

Každý další objednatel si může rezervovat autobus maximálně 1 x měsíčně (v předchozím období byla rezervace omezena na 2 rezervace měsíčně a mnoha dalším žadatelům nemohlo být vyhověno). Pokud zůstanou na dané čtvrtletí volné termíny, budou následně nabídnuty k dalším rezervacím pro ostatní organizace).

Ostatní informace a pravidla pro rezervace víceúčelového autobusu Olomouckého kraje naleznete zde.


 

KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

Na dvou linkách olomoucké MHD začal jezdit elektrobus

07.11.2018

Dopravní podnik města Olomouce zařadil do svého vozového parku první elektrobus. Vozidlo jezdí na linkách olomoucké městské hromadné dopravy číslo 14 a 31. Podnik si už dříve elektrobusy půjčoval a testoval je, nyní si první z nich koupil. více »

Žáci a studenti mohou využívat průkaz ISIC při cestování v IDSOK

29.10.2018

Žáci a studenti mohou již třetím rokem jezdit vlaky, autobusy a tramvajemi v Olomouckém kraji na svůj mezinárodní průkaz ISIC. Průkaz ISIC je možné použít v osobních a spěšných vlacích, autobusech a městské hromadné dopravě. Studenti jím mohou nahradit papírový žákovský průkaz, který jim musela potvrzovat škola. více »

České dráhy připomenou stoleté výročí Československa

25.10.2018

České dráhy spolu s městy Olomouc a Velká Bystřice připravují u příležitosti 100. výročí vzniku Československa o víkendu 27. a 28. října jízdy parních i historických vlaků. V olomouckém železničním muzeu se chystá v neděli dopoledne tradiční zamykání točny, v rámci kterého oslaví narozeniny několik ocelových ořů. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish