Na dvou linkách olomoucké MHD začal jezdit elektrobus

07. 11. 2018

Dopravní podnik města Olomouce zařadil do svého vozového parku první elektrobus. Vozidlo jezdí na linkách olomoucké městské hromadné dopravy číslo 14 a 31. Podnik si už dříve elektrobusy půjčoval a testoval je, nyní si první z nich koupil. 

Dvanáctimetrový elektrobus SOR NS 12 Electric od společnosti SOR Libchavy byl pořízen v rámci projektu Nákup bezemisních vozidel pro MHD. Vůz je plně nízkopodlažní, má velmi tichý chod a je vybaven klimatizací. Jeho kapacita činí 33 osob k sezení a 72 osob k stání, součástí interiéru je prostor pro invalidní vozík či kočárek.

Elektrobus má baterie umístěné na střeše a na jedno nabití ujede v městském provozu asi 150 kilometrů. 


 

KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

Žáci a studenti mohou využívat průkaz ISIC při cestování v IDSOK

29.10.2018

Žáci a studenti mohou již třetím rokem jezdit vlaky, autobusy a tramvajemi v Olomouckém kraji na svůj mezinárodní průkaz ISIC. Průkaz ISIC je možné použít v osobních a spěšných vlacích, autobusech a městské hromadné dopravě. Studenti jím mohou nahradit papírový žákovský průkaz, který jim musela potvrzovat škola. více »

České dráhy připomenou stoleté výročí Československa

25.10.2018

České dráhy spolu s městy Olomouc a Velká Bystřice připravují u příležitosti 100. výročí vzniku Československa o víkendu 27. a 28. října jízdy parních i historických vlaků. V olomouckém železničním muzeu se chystá v neděli dopoledne tradiční zamykání točny, v rámci kterého oslaví narozeniny několik ocelových ořů. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish