Na dvou linkách olomoucké MHD začal jezdit elektrobus

07. 11. 2018

Dopravní podnik města Olomouce zařadil do svého vozového parku první elektrobus. Vozidlo jezdí na linkách olomoucké městské hromadné dopravy číslo 14 a 31. Podnik si už dříve elektrobusy půjčoval a testoval je, nyní si první z nich koupil. 

Dvanáctimetrový elektrobus SOR NS 12 Electric od společnosti SOR Libchavy byl pořízen v rámci projektu Nákup bezemisních vozidel pro MHD. Vůz je plně nízkopodlažní, má velmi tichý chod a je vybaven klimatizací. Jeho kapacita činí 33 osob k sezení a 72 osob k stání, součástí interiéru je prostor pro invalidní vozík či kočárek.

Elektrobus má baterie umístěné na střeše a na jedno nabití ujede v městském provozu asi 150 kilometrů. 


 

KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

V části olomouckého centra nepojedou tramvaje

11.03.2019

Od pátku 15. března 2019 do neděle 17. března proběhne v ulici 8. května poblíž nákupní galerie Moritz oprava tramvajové tratě. Stavební práce znemožní průjezd trmavají v úseku Hlavní nádraží – Náměstí Republiky – Palackého/Náměstí Hrdinů. Dopravní podnik města Olomouce po dobu výluky upraví tramvajový i autobusový provoz. více »

Upozornění pro cestující veřejnost

11.03.2019

Z důvodu povětrnostních vlivů upozorňujeme cestující veřejnost na překážky (popadané stromy) na pozemních komunikacích a v důsledku toho na možné omezení autobusové dopravy ve všech oblastech Olomouckého kraje. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish