Jízdenka IDSOK se v uplynulých týdnech mimořádně osvědčila

31. 10. 2016

Veřejnou dopravu v Olomouckém kraji od září významně zjednodušuje jedna jízdenka platící ve vlacích, v autobusech i v MHD. Cestující mohou této výhody využívat díky zcela dokončené tzv. tarifní integraci dopravy (jednotný cenový systém v příměstské dopravě objednávané krajem). 

Jednotná jízdenka platí na všech spojích objednávaných Olomouckým krajem. Těmi jsou osobní a spěšné vlaky a příměstské autobusy. Lidé na ni mohou cestovat také městskou hromadnou dopravou v Olomouci, Prostějově, Přerově, Hranicích, Zábřehu a Šumperku. 

Všechny vozy, kde tarif platí, jsou označeny venkovní nálepkou s logem systému umístěnou při vstupu do vozidla. Rozšiřující extra novinkou je, že na autobusech v čelních panelech je nyní i světlené diodové provedení symbolu, aby cestujícím zjednodušil vizuálně a na dálku i v nepříznivém počasí přehled o vozidlech, kde platí tarif IDSOK. 

„První zkušenosti cestujících jsou jednoznačně pozitivní, na dokončení tarifní integrace máme jen kladné ohlasy,“ říká ředitel krajského koordinátora dopravy Jaroslav Tomík. Ten považuje zpětnou vazbu od cestujících za potvrzení správnosti dřívějších strategických rozhodnutí. Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje nyní pracuje na postupném zavádění bezkontaktního odbavení včetně časových jízdenek a ve spolupráci i se sousedními krajskými koordinátory i na rozšíření studentského průkazu ISIC uznávaného jako žákovský průkaz.


 


Bus s logem IDSOK


KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

CestujOK.cz - cestuj Olomouckým krajem jednoduše, bez starostí a s přehledem

18.09.2018

Víte, že na www.CestujOK.cz snadno vyhledáte spojení v rámci IDSOK v Olomouckém kraji, jednoduše zjistíte ceny jízdného, nebo můžete online sledovat pozice vozidel a zpoždění spojů IDSOK? Velkou výhodou aplikace je mimo jiné zobrazování informací o trase spojení včetně aktuální polohy jedoucích spojů na mapě, ceny jízdního dokladu a zón IDSOK, kterými spoj projíždí. Odpadá tak potřeba hledat spoje nebo zóny IDSOK v tištěné brožuře. více »

Regionální Den železnice připomene 130 let Slezského Semmeringu

12.09.2018

Na 15. září je v Olomouckém kraji připraven regionální Den železnice. Bude ve znamení oslav 130. výročí trati Hanušovice – Lipová Lázně – Mikulovice. Právě po této významné horské železnici se návštěvníci svezou historickým vlakem v čele s parní lokomotivou „Rosnička“. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish