Informujeme o výlukách na železnici

30. 09. 2016

3. října 2016 končí téměř půlroční výluka na trati č. 292 v úseku Zábřeh na Moravě - Hanušovice. Současně ale provozovatel dráhy – Správa železniční dopravní cesty, vyhlásil, že v úseku Hanušovice - Jeseník výluku prodloužil od 4. října 2016 nepřetržitě do 7. listopadu 2016. Příčinou prodloužení výluky je pokračování stavebních prací při rekonstrukci železniční stanice Hanušovice a odstranění propadu rychlosti v traťovém úseku Jindřichov na Moravě - Lipová Lázně.  

Všechny vlaky jsou v úseku trati
č. 292 Hanušovice  - Jeseník,
č. 294 Hanušovice - Staré Město pod Sněžníkem,
č. 025 Hanušovice - Dolní Lipka (Lichkov) - zde až do 4. prosince 2016
a opačně nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.  

Současně pokračuje výluka traťové koleje na trati č. 295 Lipová Lázně - Javorník ve Slezsku (od 5. září do 2. listopadu 2016 - oprava Dolnolipskéhu tunelu).

Cestující by proto měli věnovat zvýšenou pozornost odlišným jízdním dobám oproti platnému jízdnímu řádu. U Spěšných vlaků je přeprava jízdních kol umožněna v omezeném počtu, pouze do vyčerpání kapacity vozidla náhradní dopravy. Cestující budou odbaveni bez přirážky ve spojích náhradní autobusové dopravy v zastávkách, které nejsou umístěny před nádražní budovou.

Zde najdete výlukové jízdní řády:
Trať 292 Hanušovice - Jeseník
Trať 294 Hanušovice - Staré město pod Sněžníkem
Trať 295 Lipová lázně - Javorník ve Slezsku
Trať 025 Hanušovice - Dolní Lipka (Lichkov)

 

 


 

KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

CestujOK.cz - cestuj Olomouckým krajem jednoduše, bez starostí a s přehledem

18.09.2018

Víte, že na www.CestujOK.cz snadno vyhledáte spojení v rámci IDSOK v Olomouckém kraji, jednoduše zjistíte ceny jízdného, nebo můžete online sledovat pozice vozidel a zpoždění spojů IDSOK? Velkou výhodou aplikace je mimo jiné zobrazování informací o trase spojení včetně aktuální polohy jedoucích spojů na mapě, ceny jízdního dokladu a zón IDSOK, kterými spoj projíždí. Odpadá tak potřeba hledat spoje nebo zóny IDSOK v tištěné brožuře. více »

Regionální Den železnice připomene 130 let Slezského Semmeringu

12.09.2018

Na 15. září je v Olomouckém kraji připraven regionální Den železnice. Bude ve znamení oslav 130. výročí trati Hanušovice – Lipová Lázně – Mikulovice. Právě po této významné horské železnici se návštěvníci svezou historickým vlakem v čele s parní lokomotivou „Rosnička“. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish