Dopravnímu podniku města Olomouce slouží nové autobusy

22. 12. 2016

Kvalitu městské hromadné dopravy v Olomouci v minulých dnech zvýšilo osm nových autobusů Solaris Urbino. Šest z nich je kloubových. 

Moderní vozidla byla vzápětí nasazena na autobusové linky 10, 12, 16, 17 a 19. Nízkopodlažní vozy usnadní cestování také osobám se zdravotním handicapem. 

Dopravní podnik města Olomouce celkem během tří let odebere od dodavatele 26 autobusů za 156 milionů korun. 

Spoje dopravního podniku jsou součástí Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje. Samotná akciová společnost DPMO patří statutárnímu městu Olomouci.


 

KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

CestujOK.cz - cestuj Olomouckým krajem jednoduše, bez starostí a s přehledem

18.09.2018

Víte, že na www.CestujOK.cz snadno vyhledáte spojení v rámci IDSOK v Olomouckém kraji, jednoduše zjistíte ceny jízdného, nebo můžete online sledovat pozice vozidel a zpoždění spojů IDSOK? Velkou výhodou aplikace je mimo jiné zobrazování informací o trase spojení včetně aktuální polohy jedoucích spojů na mapě, ceny jízdního dokladu a zón IDSOK, kterými spoj projíždí. Odpadá tak potřeba hledat spoje nebo zóny IDSOK v tištěné brožuře. více »

Regionální Den železnice připomene 130 let Slezského Semmeringu

12.09.2018

Na 15. září je v Olomouckém kraji připraven regionální Den železnice. Bude ve znamení oslav 130. výročí trati Hanušovice – Lipová Lázně – Mikulovice. Právě po této významné horské železnici se návštěvníci svezou historickým vlakem v čele s parní lokomotivou „Rosnička“. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish