Olomoucký kraj má nový autobus pro výuku i dopravu vozíčkářů

21. 12. 2016

Zástupci Olomouckého kraje a krajského koordinátora dopravy včera představili veřejnosti zcela nový autobus. Vozidlo bude sloužit pro přepravu klientů sociálních zařízení a dalších příspěvkových organizací kraje, prezentaci moderního bezkontaktního placení jízdního i transport obyvatel při mimořádných událostech. 

V běžném režimu má místo pro dva vozíčkáře, snadnou úpravou se však dá prostor rozšířit až na pět vozíků. Vevnitř vozu jsou moderní informační monitory a USB zásuvky na nabíjení mobilních telefonů či tabletů. Vozidlo bude sloužit také pro výuku bezpečnosti silničního provozu známé jako BESIP. 

Nový autobus přišel na 6,4 milionu korun. „Věřím, že se nám cena vrátí, protože dříve si kraj musel takové autobusy pronajímat od soukromých firem,“ uvedl na prezentaci náměstek hejtmana pro dopravu Jan Zahradníček. 

Autobus bude provozovat Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje. Ten jej nechal připravit do bílé podoby. „Od 1. ledna 2018 by měly mít autobusy objednávané Olomouckým krajem právě tuto bílou barvu, aby je cestující snadno poznali,“ říká ředitel KIDSOK Jaroslav Tomík. 


 


Představení nového autobusu Olomouckého kraje Představení nového autobusu Olomouckého kraje Představení nového autobusu Olomouckého kraje Představení nového autobusu Olomouckého kraje Představení nového autobusu Olomouckého kraje Představení nového autobusu Olomouckého kraje


KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

CestujOK.cz - cestuj Olomouckým krajem jednoduše, bez starostí a s přehledem

18.09.2018

Víte, že na www.CestujOK.cz snadno vyhledáte spojení v rámci IDSOK v Olomouckém kraji, jednoduše zjistíte ceny jízdného, nebo můžete online sledovat pozice vozidel a zpoždění spojů IDSOK? Velkou výhodou aplikace je mimo jiné zobrazování informací o trase spojení včetně aktuální polohy jedoucích spojů na mapě, ceny jízdního dokladu a zón IDSOK, kterými spoj projíždí. Odpadá tak potřeba hledat spoje nebo zóny IDSOK v tištěné brožuře. více »

Regionální Den železnice připomene 130 let Slezského Semmeringu

12.09.2018

Na 15. září je v Olomouckém kraji připraven regionální Den železnice. Bude ve znamení oslav 130. výročí trati Hanušovice – Lipová Lázně – Mikulovice. Právě po této významné horské železnici se návštěvníci svezou historickým vlakem v čele s parní lokomotivou „Rosnička“. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish