České dráhy obnovují plný provoz na všech dálkových linkách

03. 12. 2014

České dráhy dnes odpoledne obnoví elektrický provoz na všech dálkových linkách. Již po po poledni vyrazily expresní spoje včetně souprav railjet na linku Praha - Pardubice - Brno a dále do Rakouska a na Slovensko. V průběhu odpoledne budou na tuto linku nasazovány další soupravy tak, aby byl postupně v příštích hodinách obnoven běžný provoz plně podle jízdních řádů. 

Také na hlavním koridoru Praha - Pardubice - Olomouc - Ostrava / Valašsko by mohla začít výměna motorových lokomotiv za elektrické dnes odpoledne. Očekáváme, že od SŽDC bychom mohli dostat pokyn k obnovení elektrického provozu po 16. hodině.  Na trasu pak hned vyrazí první elektrické lokomotivy včetně většiny jednotek pendolino. Ty budou v první řadě využity na obnovení běžných spojů, dnes odpoledne a večer tedy pojedou bez povinné rezervace a obvyklých nadstandardních služeb. Postupně se na trať budou vracet expresní, rychlíkové i regionální spoje. 

Plně obnoven bude provoz nočních dálkových vlaků. Podle jízdních řádů budou vypraveny noční vlaky z Prahy do Košic včetně lůžkových a lehátkových vozů. Obnoven je také provoz autovlaku, cestující autovlaku ho dnes večer budou moci využít. Obnoven bude také provoz nočních expresů Metropol a Chopin, které spojují Českou republiku s Budapeští, Vídní, Varšavou a Berlínem. S ohledem na očekávaný velký zájem cestujících o tyto spoje doporučujeme zajištění rezervací jak pro vozy s místy na sezení, tak do lůžkových a lehátkových vozů.   

Po poledni se rozjely elektrické soupravy také mezi největšími moravskými městy. Rychlíky se vracejí na linky Bohumín - Ostrava - Přerov - Brno i na trať z Brna do Olomouce. Postupně během odpoledne tak budou na tyto linky vypraveny další rychlíkové spoje a doprava bude postupně zahušťována tak, aby se v následujících hodinách vrátila k obvyklému jízdnímu řádu. Na střední Moravě se začnou rozjíždět také elektrické osobní soupravy. 

Kolem poledne se podařilo obnovit také provoz na všech příměstských elektrifikovaných tratích v okolí Prahy. Na trať již vyrazilo několik desítek souprav City Elefant. Ty postupně začínají zahušťovat dopravu na všech páteřních linkách ve směru Lysá nad Labem - Kolín, Český Brod - Kolín, Benešov u Prahy a Beroun. Do Kralup nad Vltavou jezdily elektrické soupravy již včera. Postupně se bude interval na těchto linkách zkracovat a kapacita vlaků dále zvyšovat.       

České dráhy již od ranní osmé hodiny nasadily na oživení zamrzlých souprav 19 týmů, které připravují soupravy k obnovení provozu. K 15. hodině očekáváme, že bude až 80 % ze všech zamrzlých souprav připraveno k provozu. V případě lokomotiv pak bylo nutné v nejednom případě stroje přistavit do hal, aby námraza odtála a lokomotivy byly připraveny k provozu.   

Plný návrat k jízdnímu řádu, tedy návrat souprav do svých obvyklých plánovaných míst, očekáváme do 24 hodin od zahájení obnovení provozu, tedy postupně v noci na zítřek a během zítřka. Přesto provoz vlaků v tu dobu již bude zajištěn v co největším rozsahu.   


 

KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

CestujOK.cz - cestuj Olomouckým krajem jednoduše, bez starostí a s přehledem

18.09.2018

Víte, že na www.CestujOK.cz snadno vyhledáte spojení v rámci IDSOK v Olomouckém kraji, jednoduše zjistíte ceny jízdného, nebo můžete online sledovat pozice vozidel a zpoždění spojů IDSOK? Velkou výhodou aplikace je mimo jiné zobrazování informací o trase spojení včetně aktuální polohy jedoucích spojů na mapě, ceny jízdního dokladu a zón IDSOK, kterými spoj projíždí. Odpadá tak potřeba hledat spoje nebo zóny IDSOK v tištěné brožuře. více »

Regionální Den železnice připomene 130 let Slezského Semmeringu

12.09.2018

Na 15. září je v Olomouckém kraji připraven regionální Den železnice. Bude ve znamení oslav 130. výročí trati Hanušovice – Lipová Lázně – Mikulovice. Právě po této významné horské železnici se návštěvníci svezou historickým vlakem v čele s parní lokomotivou „Rosnička“. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish