Integrovaný dopravní systém se v roce 2015 rozšířil o další trati

V polovině roku 2015 se Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje rozšířil o tři další železniční trati.

Od 1. července 2015 do něj patří trati 275 Olomouc – Drahanovice, 301 Olomouc – Prostějov – Nezamyslice a 310 v úseku Hrubá Voda – Moravský Beroun.

Integrace tratí cestujícím umožňuje cestovat na jednu jízdenku vlakem, příměstským autobusem a v případě Olomouce a Prostějova také městskou hromadnou dopravou. Podmínkou je zažádat o příslušnou jízdenku v některém z prodejních míst. Těmi jsou pokladny v železničních stanicích a v případě neobsazených stanic přímo průvodčí, příměstské autobusy, prodejny Dopravního podniku města Olomouce.

Při cestování je navíc možné od 1. července 2015 využít takzvané KOMBI ZÓNY, které zjednodušují jízdu různými dopravními prostředky v různých zónách integrovaného systému.

„Naším cílem je dosáhnout cestování na jeden jízdní doklad po celém území Olomouckého kraje. Integrace tratí je pro nás dalším krokem, kterým se našemu záměru blížíme,“ říká ředitel Koordinátora Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje Jaroslav Tomík.

KIDSOK připravuje integrace tratí dlouhodobě. Například v roce 2014 do systému zahrnul trať 310 z Olomouce do Hrubé Vody, v roce 2015 se integrovaný úsek posunul až do Moravského Berouna. „Dopravní obslužnost je prioritou Olomouckého kraje. Není to jen přeprava občanů do zaměstnání, ale také dobré dopravní spojení dětí do škol a seniorů k lékaři, co nás motivuje na celém systému neustále pracovat,“ uvedl náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy Alois Mačák.

Objednávku veřejné dopravy od 1. ledna 2015 kompletně zajišťuje Olomoucký kraj prostřednictvím KIDSOK. Kraj totiž převzal i takzvanou ostatní dopravní obslužnost, kterou si dosud zajišťovaly jednotlivé obce.

Přesné podmínky využívání Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje a různé druhy jízdenek jsou popsány v přiloženém letáku. 

Soubory ke stažení


Soubor typu pdftisková zpráva(386 kB)stáhnout
Soubor typu pdfinformační leták(6,3 MB)stáhnout
Soubor typu pdfplakát(569,6 kB)stáhnout
Soubor typu jpgmapa - trať 275, 301 a 310(4,3 MB)stáhnout
Soubor typu pdfmapa - trať 275(299,1 kB)stáhnout
Soubor typu pdfmapa - trať 301(336,1 kB)stáhnout
Soubor typu pdfmapa - trať 310(392,4 kB)stáhnout


Pojmenujte si vlak - soutěž

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
english