Tramvaje v Olomouci pohání posílená měnírna elektřiny

29. 05. 2018

Dopravní podnik města Olomouce v minulých dnech zvýšil výkon své měnírny elektřiny pro jižní část tramvajových tratí a položil také sedm kilometrů nových kabelů. 

„V posledních letech, v souvislosti se zvýšenou intenzitou dopravy přes tř. Kosmonautů po rozšíření tramvajové sítě směrem na Nové Sady, vzrostla spotřeba trakční elektrické energie. S takovou energetickou zátěží ovšem při výstavbě měnírny Jih v roce 1997 nebylo počítáno, proto podnik přistoupil k této modernizaci a rozšíření. Zvýšený výkon měnírny Jih bude zároveň sloužit jako záloha pro napájení úseku přednádraží, čímž se minimalizuje riziko ochromení páteřního uzlu tramvajové dopravy v Olomouci,“ říká mluvčí firmy Martina Krčová. 

Náklady na stavbu přesáhly 18 milion korun, celkem 85 procent nákladů se podařilo získat z fondů Evropské unie. 


 

KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

Platit za veřejnou dopravu kartou je snadné

20.06.2018

Bezhotovostní způsob platby zvyšuje komfort cestování v tarifu IDSOK, který podporuje ekonomickou výhodnost cestování a zvyšuje konkurenceschopnost veřejné dopravy vůči individuální automobilové dopravě. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish