Platit za veřejnou dopravu kartou je snadné

20. 06. 2018

Občané využívající Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje mohou ve všech příměstských autobusech využívat k placení bezkontaktní karty. Běžné platební karty vydávané bankami je možné využívat jak k úhradě jízdného přímo ve vozidlech, tak i jako nosiče časových jízdenek.

 
Bezkontaktní placení je k dispozici v příměstských autobusech objednávaných krajem a ve vozidlech městské hromadné dopravy v Prostějově, Šumperku, Zábřehu a Přerově. Ve vozidlech městské hromadné dopravy v Olomouci cestující jízdné tímto způsobem prozatím nezaplatí, nicméně Dopravní podnik města Olomouce akceptuje elektronické časové jízdenky přiřazené k bezkontaktním platebním kartám cestujících. Praktický návod, jak zaplatit jízdné v autobusech IDSOK kartou naleznete v příloze této aktuality.


Časové jízdenky je možné nakupovat v e-shopu IDSOK (https://eshop.idsok.cz/), případně na předprodejních místech. Jedna cesta „na přepážku“ čeká také občany, kteří mají nárok na slevu jízdného. Těmi jsou například žáci a studenti, kteří mají mezinárodní studentský průkaz ISIC nahrazující papírový žákovský průkaz potvrzený školou.


Systém je připraven například i na ztrátu platební karty aniž by cestující přišel o platný jízdní doklad. Cestující v tomto případě kartu jednoduše deaktivuje přes e-shop a předplatné přenese na novou kartu nebo o to požádá na předprodejním místě.


Bezhotovostní způsob platby zvyšuje komfort cestování v tarifu IDSOK, který podporuje ekonomickou výhodnost cestování a zvyšuje konkurenceschopnost veřejné dopravy vůči individuální automobilové dopravě. Kromě výhodných časových jízdenek tarif nabízí i možnost využít jízdní doklad KOMBIZÓNA. Cestující s tímto jízdním dokladem nemusí řešit různou cenu pro trasu autobusem nebo vlakem, zaplatí jednoduše za dopravu z jednoho místa do druhého.

 
Pro své dotazy k výhodám a podmínkám cestování v IDSOK v Olomouckém kraji mohou cestující využívat služeb Infolinky IDSOK 588 88 77 88, která je jim k dispozici v pracovních dnech od 5:00 do 22:30 hod.

 


 

Soubory ke stažení


Soubor typu pdfplatba-kartou-mhd.pdf(1,7 MB)stáhnout
Soubor typu pdfplatba-kartou-vld.pdf(1,6 MB)stáhnout


KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

České dráhy na začátku prázdnin posílí vlaky a zavedou speciální dětskou jízdenku

29.06.2018

Konec školního roku a začátek velkých letních prázdnin bude na železnici ve znamení posilování dopravy a zajištění přeprav účastníků Všesokolského sletu v Praze. Na trať vyjedou desítky posilových vozů v pravidelných vlacích i několik zvláštních vlaků pro Sokoly. České dráhy nabídnou také novou Jízdenku na léto pro děti do 15 let a řadu mimořádných a zvláštních jízd a nasadí různá historická vozidla, která zatraktivní prázdninové cestování a nabídnou zážitky z cest. více »

V červenci proběhne na železnici několik výluk

28.06.2018

Cestující na železnici v Olomouckém kraji musejí v červenci počítat s několika výlukami. Ty, které jsou dopředu naplánované, naleznete níže v předběžném seznamu. Podrobnosti zveřejnujeme průběžně v sekci Změny v dopravě. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish