Dvě železniční trati uspěly v soutěži Stavba roku Olomouckého kraje

30. 03. 2017

Investice do železničních tratí v regionu získaly dvě čestná uznání v soutěži Stavba roku Olomouckého kraje. Kraj výsledky vyhlásil v pondělí v Olomouci. Obě trati jsou součástí Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje. 

Odborná porota ocenila revitalizaci trati Bludov – Jeseník, jejímž investorem byla Správa železniční dopravní cesty. Ocenění získala také elektrizace trati Šumperk – Kouty nad Desnou, kterou si objednal Svazek obcí údolí Desné. 

Vlakem, autobusem i tramvají na jednu jízdenku

Aktuality

Jednotná jízdenka IDSOK se velmi osvědčila

21.08.2017

Již téměř rok mohou cestující v Olomouckém kraji využívat jednu jízdenku ve vlacích, autobusech a městské hromadné dopravě. Vznik jízdenky IDSOK umožnilo dokončení tarifní integrace dopravy, která zavedla jasný cenový systém do příměstských linek v regionu. Jízdenku se osvědčila a cestující si ji oblíbili. více »

V kraji přibudou nové autobusové spoje

11.08.2017

Olomoucký kraj zavede s nadcházejícím vyučovacím rokem nový spoj, které usnadní žákům a studentům cestu do škol v Mohelnici. Taktéž na Jesenicku vznikne nový spoj, který propojí okresní město s Mikulovicemi a Zlatými Horami. Opatření připravil krajský koordinátor dopravy KIDSOK. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
english