Dopravní podnik zavádí časové jízdenky na kartách

16. 12. 2017

Cestující v městské hromadné dopravě v Olomouci budou moci používat platební karty jako časové jízdenky. Občané si na ně budou moci nahrávat časové kupony. 

MHD v Olomouci je součástí Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje. 

Od 2. ledna 2018 budou mít cestující v olomouckých tramvajích a autobusech MHD možnost nákupu přes e-shop a následné přiřazení jízdenky k bezkontaktní bankovní platební kartě. V e-shopu webu dopravního podniku  najdou podrobný návod jak provést registraci, vytvořit profil (nahrazuje papírovou průkazku) a jak nakoupit samotnou jízdenku.

Cestující, kteří budou využívat této možnosti, budou mít jistotu, že již nikdy neztratí papírový kupon, protože ten trvale zůstává v databázi, že si nezapomenou koupit časovou jízdenku, protože systém umožňuje volbu automatického zasílání upozornění e-mailem před vypršením její platnosti a že ušetří čas nákupem jízdenky kdykoliv z jakéhokoliv zařízení s přístupem k internet.

Registrace do e-shopu je možná již nyní, ověřování profilů na přepážkách bude zahájeno 2. ledna 2018.


 

Olomouckem bez mincí a bankovek

Aktuality

Koordinátor dopravy pracuje na revizi jízdních řádů platných od 1. ledna 2018

17.01.2018

Změny v jízdních řádech, které velmi nepříjemně překvapily cestující a zasáhly do každodenních životů stovek z nich, souvisí se špatnou koncepcí tvorby jízdních řádů. V oblastech Prostějovsko, Přerovsko a Hranicko došlo k pochybení jednoho a téhož konstruktéra jízdních řádů, který nezvládl koncepčně připravit jízdní řády tak, aby byla změna pro cestující přínosem. více »

Jízdní řády procházejí změnami

14.01.2018

Vážení cestující, krajský koordinátor dopravy v těchto dnech intenzivně pracuje na změně jízdních řádů v oblastech, v nichž se po 1. lednu letošního roku objevily výraznější problémy. Změny se negativně dotkly především Hranicka, Přerovska a Prostějovska. Dílčí problémy je třeba vyřešit také v Olomouci. více »

Omluva cestujícím IDSOK

10.01.2018

Vážení cestující, omlouváme se za nepříjemnosti, které Vám vznikly při cestování v IDSOK od počátku letošního roku. V současné době se intenzivně ve spolupráci s dopravci snažíme vzniklé nedostatky řešit a revidovat stávající JŘ. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
english