Nový autobus už slouží kraji a jeho organizacím

09. 05. 2017

Krajský koordinátor dopravy KIDSOK zahájil provoz autobusu zakoupeného v závěru loňského roku. Vozidlo je určeno pro Olomoucký kraj a jeho příspěvkové organizace. Mohou jej využít například pro přepravu klientů sociálních zařízení či žáky škol. Kraji bude sloužit k propagačním účelům a KIDSOK bude moci s jeho pomocí prezentovat moderní způsob bezkontaktního placení jízdného. 

Nový autobus v bílé barvě je vybaven informačními monitory a zásuvkami USB pro dobíjení mobilů či tabletů. Má dvě místa pro občany na vozíku, snadnou úpravou se však konfigurace dá snadno změnit tak, aby posloužil pěti lidem se zdravotním postižením. 

Organizace Olomouckého kraje si autobus mohou objednávat na našem webu

Informace o pořízení autobusu a fotografie najdete v naší aktualitě

 

Vlakem, autobusem i tramvají na jednu jízdenku

Aktuality

Na linky MHD v Olomouci míří nové autobusy

24.05.2017

Dopravní podnik města Olomouce nasadí už tento týden na některé autobusové linky nově zakoupená vozidla. Město ve čtvrtek 25. května od výrobce převezme 10 nízkopodlažních autobusů Solaris, které z vozového parku podniku definitivně vytlačí známé Karosy. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
english